بلاگ

چطور یک باریستا حرفه ای بشم؟

چطور یک باریستا حرفه ای بشم؟

  • تاریخ انتشار : دوشنبه۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹
  • منبع : گردآوری سوپرفراست
  • چاپ صفحه

چطور یک باریستا حرفه ای بشم؟

 

با گستش فرهنگ کافه‌نشینی و افزایش پروژه‌های راه اندازی و تجهیزات کافی شاپ، علاقه به باریستا شدن در بین افرادی که عاشق قهوه و کار در فضای کافی شاپ  هستند بسیار افزایش یافته است. این علاقه در افرادی که تمایل به شروع فعالیت در زمینه کافه و رستوران دارند یا میخواهند در کنار شغلی جذاب، مهارت های گوناگونی را بیاموزند، بیشتر دیده می شودباریستا شدن از جمله شغل هایی ست که افراد عموما از سنین نوجوانی و جوانی به فعالیت در آن علاقمند شده و کار خود را آغاز می نمایند پس همواره باید به یاد داشت که تجربه کم و کمبود اطلاعات لزوما امتیاز منفی برای فرد نخواهد بود و برخلاف تصور تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از کارفرمایان به استخدام نیروی جوان و با انگیزه و آموزش وی مطابق با نیازهای خود علاقه دارند.

 

شرح وظایف یک باریستا چیست؟

دامنه فعالیت باریستاها میتواند بسیار متفاوت باشد، از کار در کافی شاپ ها تا فعالیت تخصصی در شرکت های رست و آماده سازی قهوه! برخی از وظایف ابتدایی باریستاها عبارتند از:
۱-  سفارش گیری و پذیرایی از مشتریان

2- آسیاب کردن و آماده سازی دانه های قهوه برای تهیه قهوه های دمی

۳- تهیه نوشیدنی هایی اعم از قهوه دمی، چای و ..
4-  آماده سازی سفارش های بیرون بر (در صورت ارائه خدمات بیرون بر)
5- دریافت هزینه خرید از مشتریان
۶- نظافت و نگهداری از دستگاه قهوه و ابزار جانبی (خرده ریز) مورد استفاده
در حالی که موارد بالا وظایف کلی یک باریستا را مشخص میکند اما باریستاهای حرفه ای که دانش شناخت قهوه، طعم و طعم دهنده ها، انواع رست و تکنیک های متفاوت دم آوری قهوه را دارند، وظایف متفاوت و تخصصی تری را برعهده خواهند داشت، از جمله:
۱-  یادگیری مطالب به روز مرتبط با انواع مختلف دانه ها و قهوه ها
۲-  ترکیب طعم های گوناگون و ترکیب قهوه ها
۳-  داشتن اطلاعات و ارائه توضیحات مرتبط در زمینه طعم های نوشیدنی های مختلف بر پایه قهوه و ارائه پیشنهادات گوناگون مطابق با سلیقه مشتری
۴-  آشنایی و توانایی استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن برای دم آوری و تهیه عصاره باکیفیت قهوه
5- آماده سازی نوشیدنی های قهوه با پایه اسپرسو؛ لته، کاپوچینو و...
6- استفاده از تکنیک های لته آرت

علاوه بر دانش شناخت قهوه و تکنیک های مرتبط، برای موفقیت در این رشته برخی از خصوصیات و توانمندی های فردی نیز بسیار حائز اهمیت است و همواره برای بهبود آنها باید تلاش نمود، از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
توانایی برقراری ارتباط با افراد و مشتریان، صبور بودن، خوش اخلاقی، داشتن لبخند و ...
 علاقه به یادگیری و پیشرفت، ذهنی باز و آماده برای کشف مسیر و استفاده از تجربیات دیگران
توانایی کار در محیطی با سرعت بالا، ساعت کاری زیاد و نیاز به دقت فراوان

دم آوری و عصاری گیری از قهوه برای نوشیدنی های مختلف شامل تکنیک های مختلف و روش گوناگونی ست، حفظ تمرکز و توجه به یادگیری دقیق روش ها، برای انجام صحیح مراحل بسیار ضروری ست.
بسیاری از افراد این شغل را بعنوان تفریح آغاز میکنند اما پس از کسب تجربه و مهارت تمایل دارند از آن بعنوان حرفه و تخصص بهره بگیرند. به این افراد توصیه میشود با شرکت در دوره های مختلف و کسب مدارک مورد نیاز به فعالیت خود جنبه حرفه ای و تخصصی ببخشند.

 

دریافت گواهینامه های مرتبط برای چه افرادی مفید است؟

دریافت مدرک و کسب آموزش های آکادمیک مرتبط برای باریستاهایی که علاوه بر کسب تجربه، علاقمند به افزایش دانش خود در زمینه قهوه و نوشیدنی ها هستند یا علاوه بر فعالیت در کافه، در سایر حوزه های تخصصی مرتبط فعالیت خواهند داشت، توصیه میشود.
بکارگیری دانش و تجربه اساتید معتبر برگزار کننده این دوره ها، آگاهی شما را در زمینه های گوناگون این حوزه افزایش خواهد داد و اطلاعات علمی و تجربی فراوانی در موضاعات: دانش دم آوری و عصاره گیری از قهوه
تکنیک های اساسی مورد نیاز یک باریستا؛ آسیاب قهوه، تهیه اسپرسو، فوم شیر و ..، تجارت و کسب و کار مرتبط با قهوه و خواستگاه های آن، طعم شناسی قهوه،  آموزش تکنیک های پیشرفته عصاری گیری و تهیه قهوه در انواع مختلف، نحوه ارتباط و خدمات دهی به مشتریان، آشنایی با انواع تجهیزات کلاسیک و مدرن مرتبط کسب خواهید نمود


در ایران اساتید این رشته موفق به کسب موفقیت های بسیاری در سطح بین المللی شده اند و در حال حاضر آموزش های مرتبط با استانداردها و کیفیت جهانی در آموزشگاه های معتبر در اختیار علاقمندان قرار می گیرد. شما میتوانید برای آشنایی و دریافت اطلاعات بیشتر در این حوزه با ما تماس بگیرید.


 

برای عضویت در خبرنامه ما شماره همراه یا ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید