بلاگ

همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ

همه چیز درباره راه اندازی کافی شاپ

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
  • منبع : گردآوری از سوپرفراست
  • چاپ صفحه

اصول راه اندازی کافی شاپ

 

در سال های اخیر افتتاح کافی شاپ و سرمایه گذاری در کافی شاپ ها با استقبال چشمگیری روبرو شده است چرا که نسل جوان نه تنها عاشق قهوه هستند بلکه درجستجوی عطر و طعم قهوه هایی باکیفیت که تنها در کافی شاپ ها پیدا می شوند، می گردند. فراموش نکنیم کافه بازها هر روز بیش از گذشته به دنبال کیفیت هستند پس برای کسب موفقیت در بیزینس کافی شاپی نیاز به آشنایی با اصول راه اندازی کافی شاپ دارید تا بتوانید نظر این مشتریان خوش سلیقه سختگیر را جلب کنید. در این مقاله به بررسی نکات مهم در راه اندازی کافیشاپ می پردازیم.

 

مراحل اصلی برای راه اندازی کافی شاپ حرفه ای

افتتاح هر واحد خدمات غذایی مانند رستوران، کافی شاپ، کیترینگ، بیکری و.. با چالش های گوناگونی همراه است از همین رو دسته بندی فعالیت های پیش رو به شفاف شدن مسیر و برنامه ریزی کارآمد برای کارفرما منجر می شود. مراحل اصلی راه اندازی کافیشاپ را میتوان به 11 مرحله کلیدی و مهم تقسیم کرد.

 

قبل از افتتاح کافی شاپ خوب تحقیق کنید

مانند شروع هر کسب و کاری برای راه اندازی یک کافی شاپ موفق به تحقیقات بازار نیاز دارید. این مطالعه به بسیاری از سوالات شما پاسخ خواهد داد برای مثال میتوانید بفهمید آیا در منطقه مد نظر شما نیازی به کافی شاپ با کانسپت پروژه شما وجود دارد؟ آیا توان رقابت با کافه های موفق و نزدیک به خود را دارید؟ آیا از پس هزینه های راه اندازی کافی شاپ بر می آیید؟ چالش سایر کافه داران چیست؟ و.... اینها برخی از سوالات مهم و کلیدی هستند که قبل از شروع پروژه و انجام هرگونه هزینه ای باید پاسخ صحیح و دقیقی برای آنها پیدا کنید.

 

کانسپت کافی شاپ را انتخاب کنید

در سراسر دنیا کانسپت های متفاوت برای کافی شاپ وجود دارند و این شما هستید که در ابتدای مسیر باید سبک و مسیر دلخواه خود را انتخاب نمایید. انتخاب صحیح کانسپت کافی شاپ عامل یکپارچگی همه فعالیت های شما خواهد بود. شما براساس این کانسپت تم کافه، آیتم های منو، دکوراسیون، موزیک و.. را انتخاب خواهید کرد. دقت کنید که انتخاب هوشمندانه کانسپت و با در نظر داشتن کانسپت کافه های موجود اطراف میتواند مزیت رقابت فوق العاده ای برای شما خلق کند. این نکات مهم را در انتخاب کانسپت کافی شاپ به یاد داشته باشید.

 

مشتریان هدف کافی شاپ را تعیین کنید

آیا هدف شما از راه اندازی این کافی شاپ جایی برای پاتوق جوانان است یا می خواهید محیطی مناسب برای برگزاری قرارهای کاری بسازید؟ نیاز مشتریان شما تجربه عطر و طعم های مدرن و نو است یا ترجیح میدهند کیفیت ثابت " همان همیشگی " را تجربه کنند؟ اینها از نمونه ای از سوال هایی هستند که برای تعیین کانسپت کافی شاپ خود باید آنها را در نظر داشته باشید.

 

سطح درآمد مشتریان هدف کافه را تخمین بزنید

تخمین واقع بینانه توان و تمایل پرداخت مشتریان هدف در موفقیت کافه شما بسیار تاثیرگذار است. اگر کانسپت کافه خود را برای سرویس دهی به مشتریان گذری در منطقه ای در سطح اقتصادی متوسط شهر درنظر گرفته اید، قیمت گذاری بالای آیتم ها به راحتی منجر به شکست پروژه شما خواهد گردید یا اگر کافه شما در منطقه مرفه شهر واقع شده ولی از آیتم های جذاب حتی با قیمت های بالا استفاده نمی کنید احتمالا نظر بسیاری از مشتریان آن سوی جامعه را جلب نخواهید کرد.

 

برنامه خود برای سرو غذا در کافی شاپ را مشخص کنید

آیا قرار است خوراکی هایی به عنوان غذا نیز در کافه شما سرو گردد؟ همانطور که میدانید زیرساخت های لازم برای آماده سازی و پخت غذا با تهیه نوشیدنی تفاوت های اساسی دارد. پس در حین تعیین کانسپت باید مشخص کنید که غذاهای خود را در داخل کافه تهیه خواهید کرد یا بصورت نیمه آماده خریداری و صرفا آن را گرم خواهید کرد یا اصلا آیتم های غذایی در منو خود نخواهید داشت.

 

نحوه ارائه سرویس در کافی شاپ را تعیین کنید

سرویس بیرون بر غذا و نوشیدنی را برای کافه خود در نظر گرفته اید یا تصمیم دارید در سالن از مشتریان پذیرایی کنید؟ فضای شما جایی دنج برای نشستن و گذران زمان خواهد بود یا محدودیت زمانی برای سرویس دهی به یک مشتری خواهید داشت؟ سرویس های متفاوت، به برنامه های متفاوت و زیرساخت های متفاوت نیاز دارند.

 

فروشنده عمده قهوه خود را شناسایی کنید

مهمترین توقع مشتریان از یک کافی شاپ سرو قهوه با کیفیت است پس حتما باید روی نوع قهوه، تکنیک های تهیه و نحوه سرو آن دقت و وسواس به خرج دهید. در این مسیر همه چیز از خرید دان قهوه با کیفیت شروع می شود. فروشندگان عمده قهوه در شهر یا کشور خود را شناسایی کنید. بسیاری از آنها قهوه رست شده در اختیار شما قرار می دهند اما اگر می خواهید به سبک و سیاق اختصاصی خود فرآیند رست را اجرا نمایید، به دنبال خرید دان قهوه با کیفیت باشید. توجه داشته باشید کیفیت قهوه عامل مهمی در تعیین قیمت آیتم های منو شما است. مطمئن باشید هواداران حرفه ای قهوه به خوبی قادر به تشخیص کیفیت آن هستند. علاوه بر این برای انتخاب فروشندگاه قهوه به محل توزیع آنها، قیمت های فروش، سطح کیفی محصولاتشان، زیرساخت های موجود آنها برای رست قهوه و... حتما توجه کنید.

 

طرح کسب و کار راه اندازی کافی شاپ را تهیه کنید

بارها در مقالات بلاگ سوپرفراست از اهمیت تهیه طرح کسب و کار راه اندازی رستوران یا کافی شاپ صحبت کرده ایم. وجود بیزینس پلن راه اندازی کافی شاپ به شما کمک می کند در فرآیند اجرایی منسجم و صحیح گام بردارید، با توجه به بایدها و نبایدهای کانسپت خود عمل کنید، درخصوص تامین مالی و جذب سرمایه گذار قدرتمند عمل کنید، براساس برنامه و تخمین زمانی حرکت کنید، نقاط نامشخص و گنگ در ایده خام راه اندازی کافی شاپ را شناسایی کنید و... برای آشنایی کامل با نحوه تهیه طرح کسب و کار برای رستوران و کافی شاپ به مقاله اختصاصی ما در این خصوص مراجعه کنید.

 

برای تامین هزینه های اولیه راه اندازی کافی شاپ برنامه ریزی کنید

طبق تجربه فعالان صنعت خدمات غذایی برای رسیدن به نقطه سر به سر و سوددهی یک کافی شاپ به بازه ای 6 تا 12 ماهه نیاز است. درحالیکه علاوه بر هزینه های اولیه راه اندازی کافیشاپ مانند خرید لوازم اولیه برای راه اندازی کافی شاپ، طراحی و اجرای دکوراسیون کافی شاپ، خرید مواد اولیه مورد نیاز کافی شاپ و... شما هر روز با هزینه های جاری و روزمره نیز مواجه هستید پس باید با برآوردهای دقیق و حساب شده تخمین بزنید آیا از پس پرداخت این هزینه ها تا رسیدن به نقطه سوددهی برخواهید آمد؟ برای موفقیت در این مسیر میتوانید از سرمایه گذار استفاده کنید. فراموش نکنید داشتن بیزنس پلن برای کافی شاپ در این مرحله به شما برای جذب سرمایه گذار بسیار کمک خواهد کرد.

 

مکان کافی شاپ را تعیین کنید

در گام های قبلی با توجه به بودجه، کانسپت، تحلیل محیط و... به طور حدودی منطقه دلخواه خود را مشخص کردید اما حالا نوبت به یافتن مکان اصلی کافی شاپ میرسد. محل کافه شما تاثیر کاملا مستقیمی بر موفقیت یا شکست پروژه خواهد داشت چرا که جریان عبور و مرور مشتریان بالقوه شما تا حد زیادی ناشی از محل فیزیکی کافه است. پس از مشخص شدن مکان رستوران حالا نوبت به بررسی ویژگی های زیرساختی ملک مورد نظر می رسد. باید دقت کنید آیا فضای کافی برای چیدن میز و صندلی وجود دارد؟ آیا فضای کافی برای چیدمان قسمت بار و درصوت نیاز آشپزخانه ای کوچک وجود دارد؟ وضعیت ملک از لحاظ زیرساخت های آب، برق، گاز و اتصال به سیستم فاضلاب چگونه است؟ اگر به سیستم تهویه هوای آشپزخانه یعنی هود نیاز دارید آیا امکان نصب اگزاست در آن ملک وجود دارد؟ و... اینها سوالاتی هستند که پاسخ هریک به شدت بر انتخاب شما تاثیر خواهد گذاشت. حضور در یک مکان مناسب با رفت و آمد بالای مشتریان اما بدون داشتن زیرساخت های لازم مسیر اجرایی پروژه شما را با مشکل روبرو خواهد کرد.

 

قوانین راه اندازی کافی شاپ را بررسی نمایید

تا به اینجا تکه های پازل از سمت ایده پرداز و مالک پروژه بررسی و پیش رفته اما برای شروع رسمی هر کسب و کاری به اخذ مجوزهای قانونی مرتبط نیاز است پس می توانید با مراجعه به سازمان های مربوطه و همچنین مشاوره از فعالان این صنف به اطلاعات لازم در این خصوص دست پیدا کنید.

 

طراحی بخش های مختلف کافی شاپ را انجام دهید

همانند هر واحد خدمات غذایی، کافی شاپ نیز از دو بخش بیرونی (جایی که تعامل با مشتری صورت میگیرد) و درونی (جایی که فرآیندهای آماده سازی، پخت، انبار مواد و.. صورت میگیرد) تشکیل می شود. وقتی از طراحی کافه صحبت می کنیم، طراحی استاندارد با جانمایی های صحیح و حساب شده برای هر دو بخش فوق العاده حائز اهمیت است. هدف از طراحی استاندارد برای قسمت بیرونی ایجاد فضایی راحت و دلچسب برای آرامش هرچه تمام مشتری است و اهمیت قسمت درونی در نقش آن به عنوان محل شکل گیری فرآیندهای اجرایی نهفته است. در طراحی بخش سالن باید به کانسپت خود رجوع کنید. کانسپت انتخابی شماست که حال و هوای دکور، چیدمان، رنگ ها، وسایل و تجهیزات سالن کافه و... را مشخص می کند. قطعا برای انتخاب های صحیح تر باید از افراد متخصص مانند معماران داخلی، دکوراتورها و.. کمک بگیرید.

هدف اصلی در طراحی بخش بار یا درونی خلق فضایی استاندارد برای تسهیل فعالیت پرسنل، بهینه سازی سرعت و کیفیت فرآیندهای اجرایی و به حداکثر رساندن ایمنی برای افراد است. درنظر داشته باشید در ساعات کاری شلوغ کافیشاپ به علت افزایش تعداد سفارشات بسیاری از فعالیت ها با هم تداخل پیدا خواهند کرد و اگر چیدمانی براساس اصول مهندسی و استاندارد صورت نگرفته باشد به شدت از سرعت و کیفیت محصول خروجی شما کاسته خواهد شد. برای طراحی این بخش می توانید از شرکت های طراحی آشپزخانه صنعتی مشاوره و راهنمایی بگیرید.

 

تجهیزات برای راه اندازی کافی شاپ را خریداری نمایید

در عصر حاضر برای تهیه بسیاری از نوشیدنی ها و غذاهای مدرن به تجهیزات آشپزخانه های صنعتی نسل جدید نیاز است. پس به یاد داشته باشید که پیشرفت تکنولوژی در قابلیت ها و امکانات تجهیزات کافی شاپی نیز بسیار موثر بوده است اما نکته مهم در انتخاب تجهیزاتی است که برای کافی شاپ شما لازم و حیاتی است و لزوما خرید بهترین تجهیزات کافی شاپ بدون نیاز واقعی به قابلیت های آن برایتان مزیت رقابتی ایجاد نخواهد کرد. برخی از لوازم کافی شاپ بین اکثر کافه ها مشترک است مانند دستگاه اسپرسو ساز صنعتی، آسیاب قهوه صنعتی، یخ ساز صنعتی و... اما با این حال انتخاب هریک از آنها باید با توجه به آیتم های موجود در منو کافه شما صورت گیرد تا از هدر رفت سرمایه جلوگیری شود. پیشنهاد میشود برای آشنایی با انواع تجهیزات کافی شاپی از شرکت های فروشنده تجهیزات کافی شاپ مشاوره بگیرید.

 

از نیروی انسانی حرفه ای برای کافی شاپ استفاده کنید

کار در کافه شغلی جذاب مخصوصا در میان جوانان است اما نباید فراموش کرد به علت ساعت طولانی و فشار کاری، شغلی چالشی به حساب می آید پس شما علاوه بر تخصص به افرادی علاقمند نیاز دارید که از حضور مداوم در محیط کار خود لذت ببرند. در حوزه خدمات غذایی متخصص بودن صرفا به آشنایی با تکنیک ها و طعم ها خلاصه نمی شود بلکه توان برقراری ارتباط با مشتری، قدرت حضور در تیم و اجرای کار گروهی، مدیریت استرس، حفظ تمرکز در پیک ساعت کاری و... از ویژگی های فرد حرفه ای در واحدهای غذایی به شمار میرود. هیچگاه فراموش نکنید مشتریان شما برای لذت بردن از تجربه ای خوشایند مهمان کافه شما خواهند بود پس خلق این تجربه به توانمندی های شما و تیم تان بستگی دارد. نکته مهم دیگر اهمیت آموزش و توسعه مهارت های نیروی انسانی در کافی شاپ هاست. برای توانمند کردن این افراد برنامه داشته باشید و بدانید که پیشرفت آنها به طور مستقیم بر موفقیت و شهرت کافه شما خواهد افزود.

 

برای افتتاح کافی شاپ برنامه ریزی کنید

شما موفق شده اید تمام تکه های این پازل را کنار هم جمع کنید حالا نوبت به شروع رسمی فعالیت شماست! فراموش نکنید مانند هر کسب و کار دیگری برای جذب مشتری به تکنیک های بازاریابی و تبلیغات برای کافهه خود نیاز دارید. پس با دقت برای جذب مشتریان و اطلاع رسانی های لازم برنامه ریزی کنید. فراموش نکنید موفقیت در بیزینس کافی شاپ نیازمند پشتکار و استمرار است پس با همان ذوق و برنامه ریزی های دقیق اولیه به مسیر خود ادامه دهید. تا جای ممکن به بیزینس پلن کافی شاپ خود متعهد بمانید و برای حفظ کیفیت خدمات و جلب رضایت مشتریان بیش از پیش تلاش کنید.

 

برای عضویت در خبرنامه ما شماره همراه یا ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید