بلاگ

انتخاب سرآشپز حرفه‌ای برای رستوران

انتخاب سرآشپز حرفه‌ای برای رستوران

  • تاریخ انتشار : جمعه۱۹ دی ۱۳۹۹
  • منبع : گردآوری سوپرفراست
  • چاپ صفحه

استخدام سرآشپز حرفه‌ای رستوران

 

انتخاب سرآشپز رستوران ، از چالش برانگیزترین تصمیماتی است که برای کسب موفقیت رستوران باید گرفته شود چرا که تخصص و مدیریت او بر همه فعالیت ها، موفقیت یا شکست رستوران شما تاثیرگذار است. سرآشپزان حرفه‌ای در فرآیندهای مهمی از جمله مدیریت آشپزخانه رستوران، آموزش کارکنان رستوران، آموزش آشپزهای دستیار، طراحی فرآیندهای پخت و پز، طراحی و مدیریت منو رستوران، ارائه پیشنهادات برای بهبود فعالیت های رستوران و... می تواند مدیریت رستوران را همراهی نماید. برای انتخاب سرآشپز مورد نظر حتما به موارد زیر توجه داشته باشید و از سوالات پیشنهادی زیر برای تصمیم‌گیری در انتخاب بهترین شف رستورانی متناسب با نیازتان استفاده کنید.

 

سوالات مهم در مصاحبه استخدامی سرآشپز رستوران

 

مدت فعالیت حرفه ای وی در رستوران چقدر بوده است؟

آیا از تحصیلات آکادمیک آشپزی برخوردار است؟ اگر خیر، از چه طریق با تکنیک ها و آموزش های آشپزی آشنا شده است.

آیا تجربه مدیریت آشپزخانه رستوران را دارد؟ تعداد افرادی که در تحت نظارت او فعالیت کرده‌اند، چند نفر بوده است؟

برنامه سرآشپز برای مدیریت آشپزخانه رستوران چیست؟

درباره تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات جدید آشپزخانه رستوران چقدر آگاهی دارد؟

از او بخواهید درباره نحوه کنترل موقعیت پراسترسی که قبلا با آن در آشپزخانه صنعتی روبرو شده و به خوبی از عهده کنترل شرایط برآمده است، توضیحاتی ارائه کند.

دیدگاه او درباره جایگاه و نقش یک سرآشپز در مدیریت و برقراری ارتباط موفق با اعضای خارج از آشپزخانه مثل کارکنان سالن را جویا شوید.

مهم‌ترین اهداف کاری او به عنوان یک سرآشپز حرفه‌ای و رهبر آشپزخانه رستوران چیست؟

برنامه او برای ارتقا کیفی توانایی ها، مهارت ها، اطلاعات علمی و... خود و هم‌تیمی‌هایش در حوزه آشپزی و مدیریت آشپزخانه رستوران چیست؟

در مورد این پروژه رستورانی، نکات جذاب و قابل توجه برای ایشان چیست؟

قطعا متناسب با نیاز و چشم‌اندازهای مدیریتی برای رستوران، می‌توان سوالات متنوع دیگری را از افراد جویا شد اما براساس تجربه کارشناسان این حوزه، این مجموعه سوالات اگر به دقت پرسیده و پاسخ داده شوند می توانند رویکرد فرد را نسبت به شغل و حرفه آشپزی شفاف نمایند.


شناسایی سرآشپز دلخواه برای رستوران

 

اگر در حال راه اندازی رستوران هستید میتوانید از آگهی استخدام استفاده کنید یا به شرکت های راه اندازی رستوران یا تامین کننده نیروی انسانی رستوران مراجعه و از آنها کمک بگیرید.

اگر در حال حاضر رستوران دار هستید، فرد با پشتکار و با استعداد را از بین آشپزان رستوران خود انتخاب کرده و به او فرصت رشد و یادگیری دهید.

اگر با سرآشپز فعلی‌تان مشکلات قابل حلی دارید، نقاط ضعف سرآشپز را شناسایی و برای رفع آنها زمان و هزینه صرف کنید. بهبود و کمک به پیشرفت نیروی انسانی مستقر در رستوران قطعا ریسک و هزینه کمتری را برای شما خواهد داشت پس اگر از مشکلات اساسی در ارتباط با سرآشپز فعلی‌تان رنج نمی‌برید سعی کنید انگیزه لازم برای تلاش بیشتر را در او احیا نمایید.

از پروژه های محبوب شهرتان دیدن کنید. سرآشپزان حرفه‌ای را شناسایی و در مورد تخصص و توانمندی‌های آنها تحقیق کنید. نظر افراد باتجربه و فعال در صنعت رستوران‌داری کمک قابل توجهی برای یک انتخاب سنجیده به شما خواهد کرد.

از ثبت آگهی های آنلاین بین گروه‌های آشپزی، رستوران‌داری و شبکه های مجازی استفاده کنید.

 

توانمندی‌های مهم سرآشپز حرفه‌ای برای مدیریت آشپزخانه رستوران


آشپزخانه رستوران فضایی پر از چالش است، سرعت فعالیت ها بسیار بالا، احتمال خطا بسیار بالا و فشار کاری از ویژگی‌های بنیانی این فضا است. از همین رو مدیریت چنین فضایی به فردی متعادل که به خوبی قابلیت کنترل عصبانیت، استرس، خشم و... را دارد، نیازمند است. در مواقع شلوغ و پراسترس حضور چنین سرآشپزی می تواند جریان فعال آشپزخانه رستوران شما را زنده و جاری حفظ نماید.
کسب موفقیت در رستوران، حاصل یک کار گروهی است پس سرآشپز حرفه‌ای شما نه تنها باید خود عملکرد حرفه‌ای داشته باشد بلکه باید بتواند آموزش‌های لازم را به سایر هم‌تیمی‌های خود نیز ارائه دهد. توانمندی آموزش به سایر کارکنان رستوران یکی از قابلیت‌های مهم یک سرآشپز حرفه‌ای است.
سرآشپزان حرفه‌ای نگاه ریزبین و دقیقی دارند. آنها به جزییات حساس هستند و کیفیت خروجی آشپزخانه مهم‌ترین اولویت آنهاست. دکوراسیون زیبا رستوران، صمیمیت فضا، پرسنل خوش‌برخورد و.. هیچکدام جایگزینی برای کیفیت غذا نیستند پس سرآشپز رستوران به‌عنوان رهبر آشپزخانه صنعتی وظیفه تلاش برای حفظ کیفیت ثابت و استاندارد خروجی را برعهده دارد
مسئولیت‌پذیری و قابلیت‌های مدیریتی از نقاط بسیار مثبت سرآشپزان حرفه‌ای هستند. حضور افرادی که دانش آکادمیک و تجربه را با هم آمیخته‌اند، کمک فراوانی به کسب موفقیت رستوران خواهد نمود.

 

برای عضویت در خبرنامه ما شماره همراه یا ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید