بلاگ

راز موفقیت رستوران ها در پساکرونا

راز موفقیت رستوران ها در پساکرونا

  • تاریخ انتشار : چهارشنبه۱۱ تير ۱۳۹۹
  • منبع : گردآوری: سوپرفراست
  • چاپ صفحه

راز موفقیت رستوران ها در پساکرونا

چندین ماه از شروع بیماری کرونا در ایران میگذرد و شرایط همچنان ناپایدار و نگران کننده است. در عین حال زندگی جریان دارد و نمی توان از کلیه فعالیت های روزمره برای مدت طولانی فاصله گرفت. کسب و کارها، مراکز آموزشی، مراکز تفریحی و ... پس از دوران قرنطینه اجباری برای حفظ حیات خود ناچار به شروع فعالیت هستند در حالیکه روش های سابق در این برهه زمانی برای آنها قابل اجرا نیست و باید زیرساخت هایشان را برای تطابق با شرایط ویژه ناشی از بیماری کرونا تغییر دهند.

رستوران ها به عنوان یکی از تفریحات اصلی مردم، جز جدایی ناپذیر زندگی به شمار می آیند اما در عین حال میتوانند به یکی از خطرناک ترین بسترها برای انتقال ویروس و انتشار بیماری کرونا تبدیل گردند.

از این رو متخصصین از سراسر جهان راهکارهایی برای شروع فعالیت ایمن رستوران ها و کافی شاپ ها در دوران کرونا را بررسی و ارائه کرده اند. در این مقاله به بررسی روش های قابل اجرا توسط رستوران ها و کافی شاپ ها برای عبور موفق از بحران کرونا خواهیم پرداخت.


برای رستوران خود وبسایت به روز داشته باشید

قبل از شیوع بیماری کرونا اکثر مشتریان تمایل به حضور فیزیکی و صرف غذا در سالن رستوران یا کافی شاپ داشتند که این تمایل با توجه به شرایط پیش آمده به شدت کاهش یافته است. در این دوران وبسایت شما نماینده اصلی و خانه اول شما خواهد بود پس وبسایت خود را به روز کنید، کلیه اطلاعات لازم در مورد منو، نحوه و ساعات سرویس دهی، اقدامات انجام شده در خصوص رعایت مسائل بهداشتی و بهره گیری از تجهیزات آشپزخانه برای رستوران ضدعفونی شده و... را در وبسایت منتشر نمایید. با درج مطالب به روز در مورد شرایط رستوران ها در دوران کرونا و راهکارهای پیشنهادی یا قوانین جدید که برای این حوزه ابلاغ میگردند، میتوانید نمایانگر یک رستوران آگاه، مطلع و حامی مصرف کننده باشید. به مخاطب نشان دهید که به دقت وضعیت را زیر نظر دارید و متناسب با آن برنامه ریزی و عمل می کنید.

 

برای کسب پیروزی وقتی رقیبان ترمز کرده اند، بیشتر گاز دهید

برخلاف تصور بسیاری از رستوران ها که فعالیت های تبلیغاتی خود را متوقف کرده اند، الان زمان دیده شدن و تعامل با مخاطب است. حضور خود را کمرنگ نکنید! در عوض از بودجه خود درست استفاده کرده و هوشمندانه تبلیغ کنید، رسانه ها و بسترهای کاربردی برای خود را شناسایی و آنجا حضور داشته باشید. علاوه بر این فضای دیجیتال این امکان را برای شما پدید آورده است که بدون هزینه یا با حداقل هزینه با مخاطبان در ارتباط باشید پس از این ابزار غافل نباشید و از روند کار در رستوران یا کافه خود بطور مستقیم به مشتریان گزارش دهید.

این واقعیت را فراموش نکنید که جذب مشتری جدید فرآیندی پر هزینه تر نسبت به نگهداری مشتریان قبلی است، پس ارتباط خود با این افراد را تقویت کنید برای اینکار میتوانید از ارسال پیامک های حاوی تخفیف در خرید بعدی استفاده کنید یا شروع فعالیت خود با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی را اطلاع رسانی کنید و ...

 

شرابط رستوران خود را خلاقانه با شرایط موجود تطبیق دهید

هرچند که از مدت ها قبل باید زیرساخت ها و تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را به روزرسانی میکردید چرا که سرعت تغییرات و ارائه محصولات جدید و کاربردی به قدری بالاست که عملا استفاده از سیستم ها، تجهیزات و زیرساخت های قدیمی موجب شکست شما در برابر رقیبان مدرن خواهد شد، اما در حال حاضر تجهیزات آشپزخانه های صنعتی مدرنی  وجود دارد که بعضا روش های پخت سنتی را دگرگون کرده است. بطور مثال شما میتوانید ماده غذایی را در دستگاه مرینیتور طعم دار کنید (به حداقل رساندن تماس دست با ماده غذایی) سپس ماده غذا را بوسیله دستگاه وکیوم بسته بندی نمایید ( قطع تماس دست با ماده غذایی) و حالا با استفاده از دستگاه پخت سوید غذای خود را بپزید (پخت ماده غذایی وکیوم شده به حالت غوطه ور در آب گرم برای مدت طولانی که علاوه بر حفظ طعم و عطر ماده غذایی، موجب از بین رفتن هرگونه آلودگی و میکروب میگردد)

با استفاده از چنین تکنیک هایی و آگاه سازی مشتریان از روند آماده سازی و پخت مدرن و بهداشتی که در آشپزخانه رستوران شما صورت میگیرد، میتوانید اعتماد مشتریان را بیش از پیش جلب و خیال آنها را بابت سلامت ماده غذایی آسوده نمایید.

 

حتما سرویس دلیوری غذا داشته باشید

متخصصان پیشنهاد میکنند در این دوران تمرکز اصلی خود را بر ارائه حرفه ای سرویس تحویل غذا در محل یا دلیوری قرار دهید. بسیاری از افراد هنوز از حضور در فضای جامعه تا حد امکان خودداری میکنند اما همچنان به غذای رستورانی علاقمند هستند! میتوانید غذا را بصورت نیم پخت یا حتی آماده به مصرف، در ظروف مناسب برای ارسال آماده کنید با این روش مشتریان قادر خواهند بود با گرم کردن مجدد غذا در خانه هم از سلامت آن مطمئن شده و هم غذا محبوب خود را میل کرده باشند.

برای بالا بردن ظرفیت ارسال غذا میتوانید با اپلیکیشن های مخصوص سفارش غذا همکاری داشته باشید یا تعداد پیک های رستوران خود را افزایش دهید. با توجه به اینکه هزینه های مربوط به حضور مشتریان در سالن کمتر شده، میتوانید سرمایه گذاری اصلی خود در این شرایط را بر دلیوری غذا متمرکز کنید. برخلاف روال سرویس دهی عادی در شرایط قبل از کرونا، میتوانید مسافت ارائه سرویس را با دریافت مبلغی منطقی، افزایش دهید با این روش می توانید پاسخگوی تعداد بیشتری از مشتریان که لزوما در محدوده رستوران شما سکونت ندارند، باشید. فراموش نکنید پیک های ارسال غذا حتما باید مجهز به دستگاه کارت خوان باشند.

 


پیشنهاد می شود به مشتریان آموزش دهید سفارشات خود را از چند ساعت زودتر ثبت کنند، با این روش میتوانید برای مسیر حرکتی پیک های خود برنامه ریزی داشته و این فرآیند را تا حد امکان بهینه نمایید.

 

 

منو رستوران خود را متناسب با سفارشات آنلاین بازطراحی کنید

فراموش نکنید در هر شرایطی اولویت با ساخت تجربه ای منحصر به فرد برای مشتری است! اگر در منو روزانه خود غذاهایی دارید که در اثر حمل یا سرد شدن کیفیت خود را از دست می دهند، این موارد را از منو حذف نمایید و در عوض از گزینه هایی استفاده نمایید که نشان دهنده کیفیت و طعم اصیل غذای شما باشد. همچنین برای ارسال نوشیدنی ها توجه ویژه داشته باشید. ارسال مواد خوراکی مایع کار آسانی نیست پس حتما از ظروف مناسب و با کیفیت استفاده کنید تا بسته ارسالی در مسیر دچار مشکل نگردد.

 

هزینه های رستوران خود را هوشمندانه مدیریت کنید

به یاد داشته باشید برای خیلی از کسب و کارها این روزها فرصت سودآوری مورد انتظارشان نیست و اساسا توقعات از یک کسب و کار در شرایط بحران با روزهای عادی متفاوت است.

بررسی و تحلیل کنید که کدام یک از روش های ارائه خدمات به مشتریان در حال حاضر برای شما سودآوری بیشتری دارد، مشخص کنید سرو کدام یک از غذاها یا نوشیدنی ها در حال حاضر توجیه اقتصادی نخواهد داشت. به اعضای تیم خود با دقت بنگرید و مشخص کنید حضور کدام یک از نیروهای انسانی در حال حاضر برای شما الزامی است. درست است که اعضای یک کسب و کار مانند خانواده هستند و جدایی از هر یک از افراد سخت و ناراحت کننده خواهد بود اما این ماهیت بحران است که کسب و کار را با چالش های ناخواسته مواجه کند. به یاد داشته باشید اگر نتوانید هزینه های خود را درست مدیریت کنید و هوشمندانه خرج کنید، نه تنها برخی از کارمندان بلکه کسب و کار و تمام اعضای تیم خود را بطور کامل از دست خواهید داد.

 

سکوت نکنید و اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان قرار دهید

دقت کنید که مشتریان از پروتکل های بهداشتی رستوران و برنامه ریزی های شما در جهت حفظ سلامت افراد اطلاع ندارند و شما مسئول آگاه سازی آنها هستید. پس با مشتریان خود بطور مستقیم در ارتباط باشید و موارد مهم و ارزشمندی که برای حفظ سلامت  آنها برنامه ریزی کرده اید مثل رعایت موارد بهداشتی حین آماده سازی غذا، موجود بودن انواع مواد ضد عفونی کننده در سالن، تغییر چیدمان سالن و رعایت فاصله ایمنی لازم بین میزها و ... را با آنها درمیان بگذارید. برای اینکار میتوانید از بسترهایی که تحت کنترل شما هستند مانند اینستاگرام، وبسایت و .. برای انتشار اخبار، تصاویر، ویدیو ها و گفتگو با مشتریان استفاده کنید.

 

تک روی را فراموش کنید

به عقیده کارشناسان بزرگتر کردن سبد محصولات از طریق مشارکت با همکارانی که محصولات مرتبط و مکمل شما را تولید می کنند، میتواند جذابیت و ارزش بیشتری برای مشتری خلق کند که در نهایت منجر به متقاعد شدن او به خرید خواهد گردید. برای مثال میتوانید بخش بیکری را به منو خود اضافه کنید یا نوشیدنی های تخصصی قهوه را برای سرو داشته باشید. وقتی برندها در شرایط بحرانی به جای رقابت با یکدیگر همکاری میکنند، احتمال ایجاد جذابیت برای مشتری بواسطه متنوع تر شدن سبد محصولات بیشتر خواهد شد که این روش علاوه بر بالابردن رضایت مشتری منجر به سودآوری بیشتر مشارکت کنندگان میگردد.

 

قدرت "پیشنهادات ویژه" برای رستوران ها را دست کم نگیرید

ارائه کارت تخفیف، ارائه درصد تخفیف برای خریدهای بعدی، پیشنهاد آیتم های رایگان در خریدها، ارائه مطالب آموزش آشپزی و ... از مواردی است که میتواند برای مشتری جذابیت داشته باشد و تماس و تعامل او با شما را حفظ کند. فراموش نکنید بطور کلی ارتباطات کسب و کار در دنیای امروز دو سوبه است  و برای کسب موفقیت در هر کسب و کاری باید تعامل با مخاطب را در اولویت برنامه های خود قرار دهید.

 

برای عضویت در خبرنامه ما شماره همراه یا ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید